Nakon 3. završnog dana Svjetskog prvenstva u savate boksu imamo fantastične vijesti i povijesne uspjehe za splitski i hrvatski šport. Naime oba splitska reprezentativca su postigla maksimalni uspjeh, nakon teških i iscrpljujućih mečeva, Agron Preteni se plasirao u finale svjetskog prvenstva u superteškoj kategoriji (+85kg) zahvaljujući pobjedama nad prvakom Srbije Čirovićem i Rumunjom koji nastupa za Italiju, Julianom Badeom, u kojem će se na jesen boriti protiv prvaka Francuske 202cm visokog i 110kg teskog Iona Heinia, posebno interesantno je da postoji mogućnost da se ovo atraktivno finale održi u Splitu, a pregovori za to su već u tijeku. Kandidirao se jos i francuski Nancy. I drugi splitski Pit Bull Toni Čatipović postigao je povijesni uspjeh osvojivši zlato na Svjetskom prvenstvu u juniorskoj konkurenciji do (85kg). Posebno spektakularna i šokantna bila je borba u finalu u kojoj je u pravom trileru prekidom u posljednjoj 4 rundi pobjedio favoriziranog francuskog prvaka Medhia Meksena.