Ovaj tjedan stizale su nam senzacionalne vijesti iz Zadra gdje se održžavalo pojedinačno prvenstvo Hrvatske u Olimpijskom boksu. Pit Bull je definitivno unatoč silnim nepravdama koje je pretrpio posljednjih godina od strane bivšeg rukovodstva HBS-a ponovo zauzeo mjesto na samom vrhu Hrvatskog boksa. U konkurenciji seniorki smo najuspješniji Hrvatski klub a u konkurenciji seniora smo treći Hrvatski klub (Pula je bila prva a leonardo drugi). Naši borci osvojili su ukupno devet odličja od čega tri zlatne, jednu srebrnu i pet bronci. Još jedna izvanredna stvar za naš klub je da je od svih seniorki za najbolju natjecateljicu proglašena upravo naša šampionka Matea Tabak koja krupnim koracima grabi prema Olimpijskim Igrama u Rio de Janeiru 2016.

Posebno smo ponosni što je donedavni predsjednik našeg kluba Robert Pauletić jako puno doprinijelo izvanrednoj organizaciji PH- a koje je sva četiri dana bilo popraćeno prepunim tribinama a izaslanstvo AIBA- e otišlo je svojim kućama oduševljeno i prepuno izvanrednih dojmova o Hrvatskoj i Hrvatskom boksu. Inače, ovo je bilo prvo služžbeno natjecanje u svijetu na kojem su se nakon 25 godina ponovo skinule zaštitne kacige i iz tog razloga bilo je pod ogromnim povećalom delegate iz krovne svjetske boksačke organizacije.

 

POJEDINAČNI REZULTATI NAŠIH NATJECATELJA:

 

KADETI:

-52 KG MARIN JURIĆ- BRONCA

-60 KG JURE LJULJ- BRONCA

-66 KG TOMISLAV ŠAKIĆ- BRONCA

+80 KG DAVOR HREPIĆ- 5.-8.

 

KADETKINJE:

-60 KG MAGDALENA VUKOVIĆ- BRONCA

 

SENIORKE:

 

-64 KG MATEA TABAK- ZLATO

-75 KG NIVES RADIĆ- ZLATO

-75 KG MARIJA MITROVIĆ- SREBRO

 

SENIORI:

 

-69 KG MATE RUDAN- ZLATO

-75 KG LUKA TOMIĆ- BRONCA

-81 KG TOMISLAV RUDAN- 5.-8.

+91 KG ANTE RADAN- 5.-8.

+91 KG MARIN MLADINIĆ- 9.-16.